Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Ogłoszenie o sprzedaży końcowej paliwa stałego w Gminie Domaszowice dla gospodarstw domowych (dot. osób fizycznych) w terminie do 31 lipca 2023 r.

Wójt Gminy Domaszowice informuje mieszkańców, że zgodnie ze zmianami ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej oraz niektórych innych ustaw od dnia 10 maja 2023 r. zostanie rozpoczęty nabór wniosków na końcową sprzedaż węgla.

Mieszkańcy będą mogli składać wnioski na węgiel pozostały w Gminie, od dnia 10 maja, które rozpatrywane będą w kolejności wpłynięcia aż do wyczerpania ilości paliwa stałego przeznaczonego do sprzedaży końcowej.

Niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.

Zgodnie z nowelizacją ustawy, będzie możliwy zakup węgla przez mieszkańców innych Gmin, o ile są oni uprawnieni do dodatku węglowego i posiadają stosowne zaświadczenie ze swojej Gminy.

Wnioski można składać w siedzibie Urzędu Gminy Domaszowice, ul. Główna 26, nie później niż do 30.06.2023 r. (liczy się kolejność złożonych wniosków).

Pozostały wolumen węgla: ekogroszek – 15 370 kg i orzech – 5 160 kg.

Cena preferencyjna zakupu 1 tony – 2 000,00  zł brutto.

 

                                                                                                                    / - / Wójt Gminy

                                                                                                                      Urszula Medyk

 

PDFWniosek zakup węgla maj 2023.pdf (210,05KB)