Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze"


Wzor-tablicy-dla-gminnych-punktow-info-promo-programu-Czyste-Powietrze-pozio-2-5_biala-_1_.jpeg


Gmina Domaszowice podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu i przystąpiła do obsługi Programu Priorytetowego "Czyste powietrze".

Mieszkańcy naszej Gminy mogą za pośrednictwem tutejszego Urzędu złożyć wniosek o dotację oraz otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie weryfikacji wniosku pod kątem wymagań programu.

Punkt informacyjny ma na celu ułatwienie mieszkańcom aplikowanie o dofinansowanie oraz umożliwia uzyskanie niezbędnych informacji dotyczących zasad programu.

Mamy nadzieję, że funkcjonowanie punktu zachęci mieszkańców do skorzystania z dofinansowania, a w efekcie do poprawy jakości powietrza na terenie naszej Gminy.

Program przewiduje dofinansowanie na m.in.:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwo stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania Programu;
  • docieplenie przegród budynku;
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • instalację odnawialnych źródeł energii;
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Obraz1.png

Po więcej informacji zapraszamy do punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste powietrze”  w Urzędzie Gminy pokój nr 8, tel. 77/4108250 wew. 108

Zachęcamy mieszkańców  chcących skorzystać z bezpośredniej pomocy przy wypełnianiu wniosku o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 77/4108250, wew. 108 w celu umówienia terminu konsultacji.

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do wnioskodawcow programu czyste powietrze

Przydatne linki: